Fara Hněvčeves

Budova barokní fary v Hněvčevsi se nachází mezi Hradcem Králové a Hořicemi. Bývalá fara postavená roku 1767 je včetně kamenné nádrže, studny a zbytku ohradní zdi od roku 1994 chráněná jako kulturní památka ČR.

Faru nechal v roce 1767 postavit vlastník cerekvického panství Filip Jiří Brown. Budova prošla několika rekonstrukcemi, poslední komplexní rozsáhlá rekonstrukce skončila v roce 2009. Díky ní došlo k záchraně památkově chráněné historické barokní stavby. Tato rekonstrukce si vysloužila i ocenění “Stavba roku Královéhradeckého kraje 2010“. Současným nájemcem fary je občanské sdružení „Hradec Králové 777 let“.

Objekt fary je vybaven dobovým mobiliářem, který pochází z dob, jimiž fara prošla. Na faře tedy můžete vidět originální exempláře jak z dob pozdního baroka, tak i z epoch klasicismu, empíru a biedermeieru. Těmto obdobím odpovídá nábytek i doplňky.

Máte zájem? Kontaktujte nás

Máte-li zájem o více informací, prohlídku lokality či volné termíny pronájmů, kontaktujte nás na telefonním čísle +420 774 857 321 nebo na e-mailu capova.michaela@ccrkhk.cz. Když nám na sebe necháte kontakt ve formuláři, ozveme se Vám co nejdříve sami.

Fotogalerie