Hrad Kost

  • Podkost 1, 506 01 Libošovice

  • Natáčení v areálu hradu je možné po předchozí domluvě s majiteli.

Hrad Kost je zachovalým gotickým hradem v Českém ráji. Stojí na skále v údolí, ukryt v lesích na samém okraji Královéhradeckého kraje.

Jako jeden z mála hradů nestojí Kost na kopci, ale na skalním ostrohu v místě styku tří mohutných skalnatých údolí.

Jeho založení se datuje do 2. poloviny 14. století. Po třicetileté válce unikl osudu jiných hradů určených k likvidaci, od poloviny 18. století však pustnul. Po 2. světové válce byl zrekonstruován a otevřen. Hrad patří k těm, jejichž výrazná silueta se nezapomíná, na Kosti především díky typické čtyřhranné věži. Z interiérů vyniká velká renesanční černá kuchyně.

V roce 2021 skončila rozsáhlá několikaletá rekonstrukce hradu, během níž byl areál odvodněn, došlo ke stabilizaci zdí a podloží a byly opraveny hradby.

Po sametové revoluci hrad zrestituovala rodina Kinský dal Borgo – italská linie chlumecké větve původně českého hraběcího rodu Kinských.

Máte zájem? Kontaktujte nás

Máte-li zájem o více informací, prohlídku lokality či volné termíny pronájmů, kontaktujte nás na telefonním čísle +420 775 968 519 nebo na e-mailu hucikova.lucie@ccrkhk.cz. Když nám na sebe necháte kontakt ve formuláři, ozveme se Vám co nejdříve sami.

Fotogalerie