Královéhradecký kraj

Královéhradecký kraj se nachází na východě Čech. Sousedí s Polskou republikou, ale je dobře dostupný i ze všech ostatních sousedních států České republiky.

Do Královéhradeckého kraje se velmi dobře dostanete z Prahy, a to díky dálnici D11, která vede přímo do metropole Hradce Králové a končí u Jaroměře. V budoucnu se počítá s jejím dokončením až na hranici s Polskem. Hlavní nádraží v Hradci Králové je železničním uzlem, odkud směřují tratě do Velkého Oseka, Chocně, Pardubic, Jaroměře a Turnova.

Rozmanitá příroda Královéhradeckého kraje zahrnuje jak horské masivy nejvyššího českého pohoří Krkonoš i malebnějších Orlických hor, tak rozlehlé nížinaté oblasti nejen kolem Labe, jedné z největších evropských řek. Krajem vede vrcholová trasa Hřebenovka, kterou lemují desítky bunkrů československého opevnění, opuštěné kapličky i rozhledny. Díky bohaté historii naleznete v kraji zrekonstruované hrady a zámky i zříceniny zasazené do divoké přírody. Nejen „Salon republiky“ Hradec Králové, ale i další města představují výkladní skříň moderní české architektury. Maloměsta zase nabízí klidná městská zákoutí.

Máte zájem? Kontaktujte nás

Máte-li zájem o více informací, prohlídku lokality či volné termíny pronájmů, kontaktujte nás na telefonním čísle +420 775 968 519 nebo na e-mailu hucikova.lucie@ccrkhk.cz. Když nám na sebe necháte kontakt ve formuláři, ozveme se Vám co nejdříve sami.

Natočeno v Královéhradeckém kraji