Malá vodní elektrárna Hučák

Vodní elektrárna Hučák se nachází v centru Hradce Králové na jezu Hučák na řece Labi. Do provozu byla uvedená v roce 1912.

Budova se stavěla od roku 1909 v secesním stylu podle návrhu architekta Františka Sandera. Spolu s jezem tvoří významný architektonický objekt.

Do provozu uvedena v roce 1912. Původně byla vybavena třemi trojstupňovými Francisovými turbínami o celkovém udávaném výkonu 618 kW, které byly z důvodu provozních nedostatků v roce 1925 vyměněny za tři jednostupňové rychloběžné Francisovy turbíny, každou o výkonu 270 kW. Tyto turbíny jsou společně s původními elektrickými generátory a dalším vybavením stále v provozu.

Elektrárna je ve vlastnictví společnosti ČEZ Obnovitelné zdroje a v budově je otevřeno Informační centrum Obnovitelné zdroje.

Máte zájem? Kontaktujte nás

Máte-li zájem o více informací, prohlídku lokality či volné termíny pronájmů, kontaktujte nás na telefonním čísle +420 774 857 321 nebo na e-mailu capova.michaela@ccrkhk.cz. Když nám na sebe necháte kontakt ve formuláři, ozveme se Vám co nejdříve sami.

Fotogalerie