Mayerova továrna

  • Náměstí Republiky, 544 01 Dvůr Králové nad Labem

  • Natáčení v budově je možné po předchozí domluvě.

Mayerova továrně se nachází ve Dvoře Králové nad Labem. Industriální prostory v 2. patře budovy jsou ve vlastnictvím města, které momentálně řeší revitalizaci areálu.

Továrna firmy Mayer & syn byla založena roku 1865 Jindřichem Mayerem jako barevna a ruční tkalcovna. Provozovna měla vchod z Tylovy ulice. Prostory továrny měnily majitele, ale až do roku 1924 byly využívány pro textilní průmysl a tiskárnu látek.

V následujících letech sloužila továrna jako městská tržnice a textilní muzeum. V druhé polovině 20. století prostory využívaly firmy Strojtex nebo Vánoční ozdoby, DUV-družstvo.

Současným vlastníkem je od roku 2018 město Dvůr Králové nad Labem. Město chce továrnu zrevitalizovat a proměnit ji v kulturní a společenské centrum. V továrně na náměstí Republiky se počítá s velkokapacitním sálem, podzemními garážemi, zábavním parkem pro děti a kavárnou.

Máte zájem? Kontaktujte nás

Máte-li zájem o více informací, prohlídku lokality či volné termíny pronájmů, kontaktujte nás na telefonním čísle +420 775 968 519 nebo na e-mailu hucikova.lucie@ccrkhk.cz. Když nám na sebe necháte kontakt ve formuláři, ozveme se Vám co nejdříve sami.

Fotogalerie