Město Hostinné

  • Náměstí 69, 543 71 Hostinné

  • Natáčení ve městě je možné po předchozí domluvě.

Hostinné je město ležící v podhůří Krkonoš na soutoku řeky Labe s potokem Čistá. Patří k nejstarším sídlům v Podkrkonoší, později bylo centrem papírenského průmyslu. Historické jádro je od roku 1990 chráněno jako městská památková zóna.

Historické jádro města se svým čtvercovým náměstím lemovaným podloubími je městskou památkovou zónou. Na náměstí se nachází renesanční radnice s postavami dvou obrů i barokní morový sloup postavený v roce 1678 jako ochrana města před morem.

Mezi význačné památky dále patří děkanský kostel Nejsvětější Trojice, renesanční stavba z let 1597–1599 a současně nejstarší architektonická památka města, renesanční budova fary z roku 1525 nebo františkánský klášter. Zrekonstruovaná budova františkánského kláštera představuje centrum kultury a vzdělanosti. Nachází se zde Městské muzeum, Galerie antického umění i Městská knihovna.

Hostinné nabízí i filmařsky lákavé lokality v podobě opuštěných budov průmyslových staveb rozesetých po městě. Příkladem může být budova kotelny s cihlovým komínem nebo opuštěná papírna Labský mlýn.

Máte zájem? Kontaktujte nás

Máte-li zájem o více informací, prohlídku lokality či volné termíny pronájmů, kontaktujte nás na telefonním čísle +420 775 968 519 nebo na e-mailu hucikova.lucie@ccrkhk.cz. Když nám na sebe necháte kontakt ve formuláři, ozveme se Vám co nejdříve sami.

Fotogalerie