Pevnostní město Josefov

  • Okružní 34, 551 02 Jaroměř

  • Natáčení ve městě je možné po předchozí domluvě.

Josefov je historické pevnostní město v okrese Náchod, od roku 1948 součástí města Jaroměře. Jedná se o Evropsky významnou lokalitou tvořenou rozsáhlým systémem podzemních chodeb.

Spolu se sesterským městem Terezínem bylo na příkaz císaře Josefa II. vybudováno v 80. – 90. letech 18. století v odezvě na změnu severní hranice Habsburského mocnářství potvrzenou po sedmileté válce Hubertusburským mírem.

Původně se město jmenovalo Ples podle vesnice, která jeho stavbě podlehla. Na Josefov bylo na počest jeho zakladatele přejmenováno roku 1793 na příkaz císaře Františka II. V roce 1971 byl prohlášen městskou památkovou rezervací.

Součástí Josefova jsou podzemní chodby, jejichž tajuplnost a romantiku umocňuje osvětlení voskovými svícemi. Promenády, lemující horní část pevnosti, poskytují v parném létě stín a klid a zájemcům o pevnostní architekturu možnost prohlédnout si objekty tvořící hlavní a vnější obranný val Josefova.

Máte zájem? Kontaktujte nás

Máte-li zájem o více informací, prohlídku lokality či volné termíny pronájmů, kontaktujte nás na telefonním čísle +420 775 968 519 nebo na e-mailu hucikova.lucie@ccrkhk.cz. Když nám na sebe necháte kontakt ve formuláři, ozveme se Vám co nejdříve sami.

Fotogalerie