Pilnáčkova továrna

  • Pospíšilova 281, 500 03 Hradec Králové

  • Natáčení v areálu je možné po předchozí domluvě.

Areál Pilnáčkovy továrny se nachází v širším centru Hradce Králové na frekventované Pospíšilově třídě. Jedná se multifunkční objekt.

V Hradci Králové bylo starou živností mydlářství, rodinná živnost Pilnáčkových. V roce 1895 koupil Josef Pilnáček rozsáhlý pozemek na Pospíšilově třídě a už o 4 roky později zde nechal postavit první část nynějších továrních budov.

Po únoru 1948 byl rodině Pilnáčků veškerý majetek zabavený. Někteří členové rodiny byli zavražděni, jiní uvězněni, z továrny byly postupně vystěhovány stroje. Po revoluci v roce 1989 byl rodině majetek navrácen, ovšem už nenávratně zničený.

Cílem současné společnosti Josef Pilnáček s.r.o. je postupně opravit všechny budovy areálu, odstranit nesourodé přístavby z dob socialismu, upravit dvory a okolí budov, vytvořit příjemný veřejný prostor. Areál by měl sloužit jako multifunkční objekt, hlavními nájemci by měli být poskytovatelé služeb, restaurace, kavárny, obchody, kanceláře, ateliéry, v menší míře výroba a garáže.

Máte zájem? Kontaktujte nás

Máte-li zájem o více informací, prohlídku lokality či volné termíny pronájmů, kontaktujte nás na telefonním čísle +420 775 968 519 nebo na e-mailu hucikova.lucie@ccrkhk.cz. Když nám na sebe necháte kontakt ve formuláři, ozveme se Vám co nejdříve sami.

Fotogalerie