Podorlický skanzen Krňovice

  • Krňovice 34, 503 46 Třebechovice pod Orebem

  • Natáčení v areálu je možné po předchozí domluvě.

Podorlický skanzen Krňovice je jediným muzeem tohoto typu v Královéhradeckém kraji. Soustřeďuje lidové stavby regionu Královéhradecka, podhůří Orlických hor a Podkrkonoší.

Objekty jsou přenášené z původních lokalit, kde jim hrozil zánik, ale vznikají i rekonstrukce nedochovaných staveb. Ve skanzenu se díky tomu nabízí srovnání historických staveb po staletích užívání a staveb tak, jak vypadaly v době svého vzniku. Používané stavební materiály jsou typické pro regionální stavitelství - dřevo, opuka a cihly v nejrůznějších kombinacích.

V areálu skanzenu se nachází třeba polabský statek, stodoly, kočárovna, zvonice, mlýn z Bělče nad Orlicí, roubená chalupa (škola) ze Všestar, sušárna ovoce ze Semechnic, kovárna nebo kaplička.

Nechybí ani ukázky dobových řemesel, strojů a pracovních nástrojů potřebných k životu předešlých generací jako funkční žentour, stabilní benzínové a elektrické motory a mnoho dalších zemědělských strojů.

V místní historické funkční peci se během speciálních akcí pro veřejnost stále peče chléb.

Máte zájem? Kontaktujte nás

Máte-li zájem o více informací, prohlídku lokality či volné termíny pronájmů, kontaktujte nás na telefonním čísle +420 775 968 519 nebo na e-mailu hucikova.lucie@ccrkhk.cz. Když nám na sebe necháte kontakt ve formuláři, ozveme se Vám co nejdříve sami.

Fotogalerie