Areál Slezská plovárna

  • Na Mlejnku 1130/21b, Hradec Králové – Slezské Předměstí, 500 03

  • Natáčení  je možné po předchozí domluvě.

Areál Slezská plovárna se nachází 1,5 km od historického centra města a zároveň přímo sousedí s Přírodním parkem Orlice. Rozsáhlý přírodní areál tvoří několik samostatných částí, z nichž řada navazuje na historické tradice.

V průběhu 20. let 20. století postavila obec Slezské Předměstí v místech oblíbeného výletního místa a přírodního koupaliště plovárnu. Historické budovy převlékacích kabinek jsou stále symbolem původní Slezské plovárny. O několik let později pak vznikla chatová osada Mlejnek, která si také zachovala svůj původní ráz do dnešní doby. Jde o kompaktní přírodní lokalitu se stylovými chatkami a zázemím.

Přímo v zátoce řeky Orlice, kde stojí prvorepublikové kabinky, se nachází i několik moderních dřevostaveb, které navazují na skandinávskou tradici a doplňují přírodní oázu. Dřevěné prosklené altány stojí na břehu řeky, ale i na molech přímo na hladině řeky. Altány slouží k ubytování, koncertním a jiným akcím či k saunování. Přímo na řece se nachází altán Saunalautta, na břehu altán Solusauna.

Máte zájem? Kontaktujte nás

Máte-li zájem o více informací, prohlídku lokality či volné termíny pronájmů, kontaktujte nás na telefonním čísle +420 774 857 321 nebo na e-mailu capova.michaela@ccrkhk.cz. Když nám na sebe necháte kontakt ve formuláři, ozveme se Vám co nejdříve sami.

Fotogalerie