Vila Čerych

  • Křenkova 477, 552 03 Česká Skalice
  • Pro bližší informace o natáčení nás kontaktujte.

Vilu Čerych, rodinné sídlo Čerychů, navrhl přední český architekt Otakar Novotný. Jedná se o harmonické spojení zdobného a reprezentativního art deca v České Skalici.

Vila Čerych je chráněnou kulturní památkou. Budova je dvoupatrová se zahradou o rozloze 15 000 m². Zastavěná plocha čítá 392 m², suterén 312 m², přízemí 293 m², 1. patro 278 m², 2. patro s půdou 194 m². Disponuje 15 parkovacími místy.

Rodinné sídlo Čerychů navrhl přední český architekt Otakar Novotný. Jedná se o harmonické spojení zdobného a reprezentativního art deca s architektovou typickou cihlovou racionalistickou modernou. Art deco se zde uplatňuje především ve formě rondokubismu. Hlavní průčelí je pětiosé, s vchodem uprostřed. Nad ním se nachází balkón a tato fasáda je završena trojúhelníkovým štítem. Zadní průčelí, směřující k vodní ploše, je osmiosé a uprostřed vystupuje masivní kamenný balkón nesený pilíři.

K vile náleží rozsáhlá zahrada.

Máte zájem? Kontaktujte nás

Máte-li zájem o více informací, prohlídku lokality či volné termíny pronájmů, kontaktujte nás na telefonním čísle +420 775 968 519 nebo na e-mailu hucikova.lucie@ccrkhk.cz. Když nám na sebe necháte kontakt ve formuláři, ozveme se Vám co nejdříve sami.

Fotogalerie