Vila Čerych

  • Křenkova 477, 552 03 Česká Skalice
  • Ve vile právě probíhá rekonstrukce. Natáčení bude  možné nejdříve po dokončení, předpoklad červen 2025. Exteriér zahrady, je pro natáčení přístupný.

Vilu Čerych, rodinné sídlo Čerychů, navrhl přední český architekt Otakar Novotný. Jedná se o harmonické spojení zdobného a reprezentativního art deca v České Skalici.

Vila Čerych je chráněnou kulturní památkou. Budova je dvoupatrová se zahradou o rozloze 15 000 m². Zastavěná plocha čítá 392 m², suterén 312 m², přízemí 293 m², 1. patro 278 m², 2. patro s půdou 194 m². Disponuje 15 parkovacími místy.

Rodinné sídlo Čerychů navrhl přední český architekt Otakar Novotný. Jedná se o harmonické spojení zdobného a reprezentativního art deca s architektovou typickou cihlovou racionalistickou modernou. Art deco se zde uplatňuje především ve formě rondokubismu. Hlavní průčelí je pětiosé, s vchodem uprostřed. Nad ním se nachází balkón a tato fasáda je završena trojúhelníkovým štítem. Zadní průčelí, směřující k vodní ploše, je osmiosé a uprostřed vystupuje masivní kamenný balkón nesený pilíři.

K vile náleží rozsáhlá zahrada.

Máte zájem? Kontaktujte nás

Máte-li zájem o více informací, prohlídku lokality či volné termíny pronájmů, kontaktujte nás na telefonním čísle +420 775 968 519 nebo na e-mailu hucikova.lucie@ccrkhk.cz. Když nám na sebe necháte kontakt ve formuláři, ozveme se Vám co nejdříve sami.

Fotogalerie