Zámecký areál Holovousy

  • Holovousy 1, 508 01 Holovousy

  • Filmování v areálu zámku je možné po předchozí domluvě. Filmaři mají možnost ubytování, cateringu, parkování (včetně kamionů). Voda je zde užitková ze studny s možností zajištění dodávky pitné vody. Dodávka elektřiny je zajištěná vlastní trafostanicí (230/ 380 V). K dispozici je připojení k optickému kabelu rychlostí až 100 Mbit. Samozřejmostí je podpora technického oddělení a správy objektu.

Zámek Holovousy býval tvrzí později přestavěnou v renesanční zámek. Další rekonstrukcí získal dnešní podobu v secesním slohu s romantickými prvky.

První zmínky o tvrzi v Holovousích pochází již z roku 1433. Před rokem 1594 byla původní tvrz přestavěna v renesanční zámek, a to zřejmě za vlády Vladislava Smiřického ze Smiřic, který zámek připojil k Hořickému panství. Mezi další majitele panství patřili např. Albrecht z Valdštejna či Libštejnští z Kolovrat. V letech 1906 – 1907 proběhla rozsáhlá rekonstrukce v secesním slohu s romantickými prvky pod vedením známého architekta Jana Vejrycha.

Zámecký park a přidružený areál má rozlohu 45 000 m², nabízejí téměř 8 000 m² skladů včetně obytné plochy. Nebytové prostory lze využít pro výrobu, skladování i parkování vozového parku. V zámeckém parku se také nachází několik zachovalých soch, zdobný altán a kašna. Zajímavostí tohoto pozemku jsou mimo jiné také podzemní chodby, které jsou propojené s okolními obcemi. Právě zde se nachází i zimoviště netopýrů.

Samotný zámek poskytuje 43 lůžek, zrekonstruované společné sociální zázemí, dva historické sály a velké zázemí pro catering. K dispozici je také původní kotelna a řada sklepů.  Dále je zde možnost ubytování v několika bytech, jež jsou v přilehlých budovách.V přízemí, které má celkovou rozlohu 250 m², se nachází historický sál o velikosti 95 m² s možností přímého vstupu do zámeckého parku.

Dominantou sálu jsou zachovalá kachlová kamna a původní dřevěné obložení.

Stejně tak v prvním patře, o celkové rozloze 677 m², se nachází další historický sál o velikosti 97 m². I z tohoto sálu se dostaneme po původním dvouramenném schodišti do přilehlého parku. Při pohledu z okna se nám naskytne krásný výhled na celý park. Dominantou tohoto patra je vstup do zámecké kaple. Na tomto podlaží se nachází pokoje pro hosty a společné sociální zázemí. Chloubou je téměř 100 m2 velký apartmán s balkonem, z něhož je krásný výhled na vstupní bránu a obec Holovousy. Jak to na zámku bývá, i zde nalezneme tajnou místnost, která je dále průchozí.

Máte zájem? Kontaktujte nás

Máte-li zájem o více informací, prohlídku lokality či volné termíny pronájmů, kontaktujte nás na telefonním čísle +420 775 968 519 nebo na e-mailu hucikova.lucie@ccrkhk.cz. Když nám na sebe necháte kontakt ve formuláři, ozveme se Vám co nejdříve sami.

Fotogalerie