Zámek Karlova Koruna

  • Pražská 1, 503 51 Chlumec nad Cidlinou

  • Natáčení v zámku je možné po předchozí domluvě s majiteli.

Barokní zámek z let 1721 – 1723 od významného stavitele italského původu Jana Santini Aichela se nachází na návrší v Chlumci nad Cidlinou. Stavba má ojedinělý tvar, který připomíná královskou korunu. V roce 1992 byl zámek vrácený rodu Kinsky dal Borgo.

Součástí zámku je impozantní Sloupový sál, pak také Mramorový sál a salónky. Zámek je také unikátní tím, že prostorová návaznost jednotlivých zámeckých místností byla dosažená bez použití chodeb.

V prostorách zámku je interiérová expozice věnující se dějinám rodu Kinských v portrétech a chovem koní Kinských – chlumeckých plaváků.

K zámku přiléhá stylová anglická zahrada o rozměrech 20 hektarů. V areálu se také nachází jízdárna, která prošla v letech 2020-2022 náročnou rekonstrukcí. Vznikl tak multifunkční i výstavní prostor s tematickou expozicí mapující zrod a věhlas zdejšího chovatelského skvostu – Koně Kinských. K zámku patří i konírna, oranžerie, kočárovna a vodárenská věž.

Máte zájem? Kontaktujte nás

Máte-li zájem o více informací, prohlídku lokality či volné termíny pronájmů, kontaktujte nás na telefonním čísle +420 775 968 519 nebo na e-mailu hucikova.lucie@ccrkhk.cz. Když nám na sebe necháte kontakt ve formuláři, ozveme se Vám co nejdříve sami.

Fotogalerie